Suat Kılıç’tan Karamollaoğlu’na: Nereden çıktı bu açıklama?

Yeniden Refah Partisi’nin ABB adayı Suat Kılıç, Cuma namazını Abidinpaşa Merkez Camii’nde kıldı. Kılıç daha sonra beraberinde partisinin Mamak Belediye Başkan adayı Hüseyin Ekici ile birlikte Mamak ilçesi Tıp Fakültesi caddesinde tur attı.

Suat Kılıç, Saadet Partisi lideri Temel Karamollaoğlu’nun “Yeniden Refah Partisi AK Parti’nin bizim gelişmemizi önlemek için özel olarak ortaya çıkardığı bir parti” açıklamalarına ilişkin şunları söyledi:

“Bu açıklamayı çok üzüntü verici buldum. Esef verici, trajik bir durum. Sayın Karamollaoğlu böyle bir açıklamayı yapma ihtiyacını neden dolayı hissetti, anlamak mümkün değil. Nedense son günlerde herkesin Yeniden Refah Partisi’ne bir parmak sallama ihtiyacı var. Artık bize parmak sallamaktan vazgeçsinler. Yani buna niye ihtiyaç duyuyorlar? Anlamak mümkün değil. Bu açıklamalar üzüntü verici. Teessüfle karşılıyorum. Böyle bir şey olmamalıydı. Bir siyasi parti Yeniden Refah Partisi rüştünü ispatlamış seçimlere kendi logosuyla kendi bayrağıyla katılmış, son yerel seçimlerde ittifakta yer almama kararını açıklamış. Buna rağmen Sayın Karamollaoğlu çıkıp ‘Yeniden Refah Partisi’ni AK Parti kurdurdu’ diyorsa gerçekten bunu anlamak mümkün değil. Kendisine sormak lazım. Böyle bir şeyi ne ille belgelendiriyor? Ne ile delillendiriyor? Niye böyle bir açıklama ihtiyacı doğdu? Kesinlikle gerçek dışı, kesinlikle kabul edilemez bir durum. Biz Saadet Partili kardeşlerimizi, arkadaşlarımıza saygı duyuyoruz, değer veriyoruz. Seviyoruz ve sevmeye devam edeceğiz.

‘KAPATILMA TEHDİDİNDE BULUNUYOR’

Sayın Karamollaoğlu’na da hem yaşına hem tecrübesine, devlet adamlığına aynı şekilde saygı duyuyoruz, değer verdiğimiz bir insan, iyi eğitimler almış bir insan. Ama niye böyle bir açıklama çıktı? Nereden çıktı bilmiyorum. Sadece Yeniden Refah Partisi’ne yönelik böyle bir bühtanda bulunmakla kalmıyor, aynı zamanda yargıyı adres göstererek bir parmak sallıyor. Sayın Karamollaoğlu, Yeniden Refah Partisi’nin adından hareketle bir kapatma, kapatılma tehdidinde imasında bulunuyor. Bunu da büyük bir haksızlık olarak görüyorum. Seçime sayılı günler kaldı. Ne olur herkes sabrını korusun. Herkes tahammülünü korusun. Herkes bir diğerinin kampanyasına, söylemlerine, duruşuna, varlığına saygı göstersin. Bu siyasi partilerin varlığı Türkiye için değerli, anlamlı ve önemli. Bu söylem bize uymadı. Bunu bir bühtan ve karalama kampanyası olarak görüyoruz. Tümüyle bu iddiayı reddediyoruz.”

(HABER MERKEZİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x